Bitcoin’in Her Adımını Bilen Analist: Mart Sonunda…

Deneyimli kripto traderı ve analist Peter Brandt, Bitcoin hakkında yeni bir yorum paylaştı ve en büyük kripto para biriminin aylık kapanışına işaret etti. Analist, büyük ölçüde PayPal’ın kriptoyu desteklemek için yaptığı son duyuru nedeniyle, Bitcoin’in muhtemelen tarihteki ikinci en yüksek aylık kapanışına ulaşacağını tahmin ediyor. Brandt, 2017’deki tüm zamanların en yüksek fiyatından bu yana kurumlar ve büyük yatırımcılar tarafından benimsendiğine dikkat çekerek, Bitcoin’in geleceği konusunda iyimser. Ancak, popüler TradingView kullanıcısı Wyckoffmode (WM) gibi diğer analistler, bitcoin için kısa vadeli bir fiyat düşüşü bekliyorlar. İşte detaylar…

Peter Brandt’e göre Bitcoin, Mart ayını yüksekten kapatabilir

Kıdemli trader ve popüler kripto analisti Peter Brandt, Bitcoin (BTC)’in tarihteki en yüksek ikinci aylık kapanışını kaydedebileceğini söyledi. 21 Ekim’de TradingView’de yayınlanan bir güncellemeye göre Brandt, büyük ölçüde PayPal’ın kriptoyu desteklemek için yaptığı “anıtsal” duyuru nedeniyle, Bitcoin’in ikinci en yüksek aylık kapanışına hazırlandığını söyledi. Brandt, 2017’de tüm zamanların en yüksek fiyat zirvesine ulaşmasından bu yana, kurumlar ve büyük piyasa değeri yatırımcıları tarafından benimsenmesi de dahil olmak üzere, Bitcoin için yeni gelişmelerin altını çizdi.

Brandt, Bitcoin’in mevcut kazançlarını ay sonuna kadar sürdürmesi konusunda iyimser olsa da, diğer analistler ileride bir geri çekilme öngörüyor. Örneğin popüler TradingView kullanıcısı Wyckoffmode (WM), 21 Ekim’de bir video analizi yayınladı ve Bitcoin’in yükselmeden önce kısa bir fiyat düşüşü yaşayacağını söyledi.  WM, tekniklerinin kanıtı olarak Göreceli Güç Göstergesine işaret etti, ancak Bitcoin’in düşüşün ardından “yukarı yönlü baskı” yaşayacağını belirtti.   

2020’de, PayPal’ın Bitcoin ve kripto varlıkları desteklediğini duyurmasının ardından, BTC’nin fiyatı kısa bir süre için 13.300 doların üzerine çıktı ve ardından 12.800 dolara geri döndü. Şu anda 13.000 dolarlık seviyeler oldukça düşük görülse de, o sıralar yerel rekor seviyelerdeydi.

Bitcoin’in rekor seviyesini ne zaman göreceğiz?

Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz üzere Brandt, geçtiğimiz hafta da Bitcoin’e yönelik yeni açıklamalar yapmıştı. Peter Brandt, Bitcoin’in (BTC) yeni tüm zamanların en yüksek seviyelerine (ATH’ler) ulaşmasının çok uzun sürmeyeceğini belirtti. Bitcoin’in 2017’deki çöküşünü doğru tahmin ederek kripto para alanında ün kazanan Brandt, birkaç gün önce, kripto analisti Cheds’in Bitcoin’in 90 gün içinde 50.000 dolara ulaşmasının pek olası olmadığı yönündeki tahminine yönelik açıklama yapmıştı.

Brandt, Bitcoin’in 12 ay içinde tüm zamanların en yüksek seviyelerine ulaşacağını tahmin ettiğini söylüyor. “Bütün öngörüler sadece tahmindir. Benim tahminim, Bitcoin’in yeni ATH’lerden (tüm zamanların en yüksek seviyesi) 12 ay uzakta olduğu yönünde,” ifadelerini kullanıyor. Tahmininin önceki piyasa döngülerinin süresiyle uyumlu olduğunu söyleyerek Bitcoin’in tarihsel performansına işaret ediyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir