Fenerbahçe Sevilla maçı bugün mü, yarın mı? Fener UEFA maçı ne zaman?

Sevilla maçı için İspanya’ya hareket eden sarı-lacivertlilerin kamp kafilesi belli oldu. Maç ile ilgili tüm detaylar merak edilirken Fenerbahçe Sevilla maçı bugün mü, yarın mı? Fener UEFA maçı ne zaman araştırıldı.

SEVİLLA FENERBAHÇE MAÇI ÖNCESİ SON GELİŞMELER

İspanya 1. Futbol Ligi’nde deplasmanda Atletico Madrid’e 6-1 yenilen ve düşme hattının çok yakınında, 16. sırada bulunan Sevilla’da teknik direktör Jorge Sampaoli, tünelden çıkış için Fenerbahçe maçını hedef gösterdi.

Arjantinli teknik adam, Atletico Madrid maçının ardından yaptığı açıklamalarda, “Perşembeyi düşünmekten, bu zor ama çabuk geçmesi gereken dönemi atlatmaktan, pozitiflik yaratmaktan başka bir seçenek yok.” dedi.

“Kulübün Avrupa kupalarında olması çok önemli.” diyen Sampaoli, “Kendimizi, perşembe gününün sorumluluğundan muaf tutamayız. Hem perşembe günkü Fenerbahçe hem de pazar günkü Almeria maçlarını düşünmek zorundayız ama bir gerçek var ki her iki turnuvayı düşünecek elimizde çok fazla oyuncu yok.” ifadelerini kullandı.

Defanstaki Marcao, Karim Rekik ve Loic Bade’nin sakatlıklarından yakınan Sampaoli, “Avrupa bizi rahatsız etmiyor, bununla yüzleşmeli ve hatalarımızı gidermek için çalışmalıyız. Takım, aşırı durumlarda yama yaparak yoluna devam ediyor. Eksiklerimize rağmen defans hattımızı daha iyi organize etmemiz gerekiyor. Hafta içinde bunu iyileştirmek için çalışacağız.” şeklinde konuştu.

Sevilla’nın “panik olmamasının” önemine vurgu yapan Sampaoli, Julen Lopetegui’nin yerine 6 Ekim 2022’de takımın başına geldiği dönemi hatırlatarak, “Stresin tekrar gelmesi en kötüsü olur. Ben Sevilla’ya geldiğim dönemde zaten bunu yaşamıştık. Kulüp, tarihinin olağanüstü zor bir döneminden geçiyor ama bundan çıkmalı.” değerlendirmesinde bulundu.

FENERBAHÇE SEVİLLA MAÇI NE ZAMAN?

Sevilla-Fenerbahçe maçı Perşembe günü 23.00’te başlayacak

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir