G7 Ülkeleri Daha Sıkı Kripto Düzenlemeleri İçin Bastırıyor

G7 ülkelerinin gündemi bu sefer kripto para düzenlemeleri.

Dünya’nın en büyük 7 ekonomisinin katılacağı zirvede bir dönemdir konu olan kripto düzenlemeleri için G-7 ülkeleri bastırıyor. Grubun asıl amacı ise yatırımcıyı korumak.

G7 Ülkeleri Sıkı Kripto Düzenlemeleri İçin Harekete Geçiyor

Geçtiğimiz yıl kripto para sektöründe yaşanan krizler ve çöküşler dünya çapında dikkat çekti. Ülkeler ve kullanıcılar da regülasyonların gelmesi konusunda hemfikir oldular. Regülasyonlar hakkında ise G7 zirvesi bastırıyor.

Kripto varlıklarının küresel finansal sistem için oluşturduğu potansiyel risklerle ilgili devam eden endişelerin ortasında, Japonya ve diğer üyelerin kripto regülasyonları konusundaki çalışmaları artırmayı araştırdıkları söylendi.

Zirvedeki ana hedef FTX gibi büyük bir borsanın ilerleyen dönemlerde bu kadar dramatik bir şekilde batmasına engel olacak düzenlemeleri getirmek. Üye ülkeler eğer bu durumun ileride kontrol altına alınmazsa finansal krize yol açabileceğini ön görüyor.

Aynı zamanda, yatırımcıların bu ay Amerika Birleşik Devletleri’nde iki ani banka iflası ile sarsıldığı gerçeği de masada. Signature Bank ve Silicon Valley Bank‘in finansal sisteme ve kripto sektörüne de olan zararı da konuşulacak konular arasında.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir