Karahasanoğlu’ndan HÜDAPAR savunması: “Terör iftirası ile karşımıza çıkıyorlar”

Yeni Akit yazarı Ali Karahasanoğlu, bugünkü köşe yazısında “HÜDAPAR’ın terörle ilişkisi olduğu iftirası ile karşımıza çıkıyorlar” iddiasında bulundu.

Karahasanoğlu, yazısında, “50 bin insanın dökülen kanında parmak izi olan, en azından bu cinayetleri kınayamayan HDP ile kol kola girenler.. Şimdi tutturmuşlar “HÜDAPAR niye Cumhur İttifakı’nı destekliyor’ sorusu ile karşımıza çıkıyorlar.. Bre utanmazlar. Bre sahtekarlar.. Sizler önce, HDP’ye Millet İttifakı’nın bu ilgisini anlatın.. ‘6 milyon oyu var’ denilerek, bugün dahi hâlâ Türk askerine kurşun sıkan terör örgütünün yan kolu HDP ile oturup konuşanlar.. Onlara bakanlık verilebilineceğini söyleyen emekli askerler.. HÜDAPAR üzerinden, algı üzerine algı üretmeye kalkışıyorlar.. HÜDAPAR’ın terörle ilişkisi olduğu iftirası ile karşımıza çıkıyorlar.. Kimin terörle ilişkisi olduğu, binlerce ceza davasındaki delillerde görülüyor… Apo posterlerini arkasına alarak kimlerin konuşma yaptığını, tüm Türkiye biliyor. Hodri meydan” düşüncesini dile getirdi.

Karahasanoğlu, şu ifadeleri kullandı:

“HÜDAPAR aşağı.. HÜDAPAR yukarı açıklamaları ile.. Cumhur İttifakı’nın Kürt seçmenden daha büyük bir ilgi göstermesinin önüne set çekilmesini arzuluyorlar.. Ne yaparlarsa yapsınlar. Kürt seçmen de, diğer seçmenler de, oynanan oyunları görüyor.. Kimin terör örgütü, kimin siyasi uzantısı olduğunu görüyor.. Bugün HÜDAPAR’ı terör irtibatı suçlaması yapanların, dün Refah Partisi’ne, sonrasında Fazilet Partisi’ne de aynı suçlamaları yaptıkları unutmadık, unutturmayacağız.. Bu suçlamaları yapanların maskelerini, 14 Mayıs’ta indireceğiz.. Öyle indireceğiz ki, bir daha da o maskeyi takmaya bile cesaretleri kalmayacak…”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir