AA’nın Cumhuriyet’in 100. yılı programı düzenlendi

Cumhuriyet’in 100. yıl dönümü etkinlikleri kapsamında Genel Müdürlük’teki AAtölye’de Anadolu Ajansı (AA) Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Serdar Karagöz, Twitter hesabından paylaşımda bulundu.

Karagöz paylaşımında şunları ifade etti:

“Cumhuriyet’in ilanını 100 yıl önce dünyaya duyuran Anadolu Ajansı olarak Cumhuriyetimizin 100. Yılı etkinlikleri kapsamında çok değerli çalışmalar gerçekleştirdik.

Bunlardan bazıları:

??Cumhuriyetimizin dönüm noktalarına ev sahipliği yapan Samsun, Havza, Amasya, Tokat, Erzincan, Erzurum, Sivas, Kayseri, Kırşehir ve Ankara rotasını takip ettiğimiz 5 bölümlük “100. Yılında Kurtuluş Rotası” belgeselini hazırladık.

??100. Yıla özel hazırladığımız 100 eser serimizde; edebiyat, sinema, müzik, mimari ve sanat alanlarında ön plana çıkan 100 seçkiye 5 ciltlik bir çalışmada yer verdik.

??1923 yılında gerçekleşen en önemli olaylara ve tarihi karelere yer verdiğimiz 1923 Yıllığını hazırladık.

??Cumhuriyet’in 100 yılını farklı perspektiflerden değerlendiren, alanında uzman isimlerin kaleme aldığı; “100 Yılı Anlamak” eserini de bir diğer prestij çalışmamız olarak hazırladık.

Başta Ajansımızın kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere milli mücadelenin bütün kahramanlarına minnet ve şükranla, Cumhuriyetimizin 100. Yılı kutlu olsun.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x