İstanbul Metrolarında 2023 Yılında 55 Bin Eşya Unutuldu: Eşyaların Bazıları ‘Yok Artık’ Dedirtti

İstanbul’da 2023 yılında metrolarda 55 bin eşya unutuldu. Kayıp eşya ofisine teslim edilen 55 bin eşya içinde ilginç eşyalar da bulunuyor. Metro İstanbul Kurumsal İletişim Müdürü Aylin Erol, İstanbul metrolarında kaybedilen bu ilginç eşyaların neler olduğundan bahsetti. 

Kaynak: DHA

2023 yılında metrolarda bulunan 55 bin eşya, kayıp eşya ofisine teslim edildi.

Metro İstanbul Kurumsal İletişim Müdürü Aylin Erol: “2023’te yıl içinde 55 bin yolcumuz eşyasını unuttu. Yine bize gelen başvurulara göre 6 bin 400 yolcumuz, ‘ben eşyamı kaybettim’ diyerek kayıp başvurusunda bulundu. Biz de bunların 5 bin 500’ünün eşyasını bularak teslim etmiş durumdayız.”

Erol, metroda unutulan ilginç eşyalardan şu şekilde bahsetti:

”İlginç şeylerin içinde mesela yiyecekler de var. Bunları aldığımızda bir gün boyunca saklıyoruz. Gıda olduğu için hijyen sebebiyle bunlar bir gün sonrasında imha ediliyor ama onun haricindekiler depoda tutulmaya devam ediliyor. Bu ilginç eşyaların içerisinde mesela geçen sene karşılaştıklarımızda sünger yatak unutan var, bebek puseti unutanlar var. Tekerlekli sandalyesini unutmuş bir yolcumuz biz çok merak ediyoruz sonrasında nasıl yolculuğuna devam etti. Bilgisayar monitörleri var. Pahalı eşyalar da var. Yani bir DJ seti var. 35-40 bin lira değerinde. Solunum cihazı var. 50 bin lira değerinde.”

Metroda unutulanlar şaşırttı; Solunum cihazı, tekerlekli sandalye, dj seti ve daha fazlası…

En çok kaybedilen eşya İstanbulkart. Erol, “Rekor İstanbulkartta. Ağırlıklı olarak insanlar İstanbulkartını unutuyor. Bu kartlar bize geldikten sonra bir hafta içerisinde Belbim’e teslim ediliyor. ” dedi.

Erol, kayıp eşya ofisine gelen kimlik ve pasaportların il ve ilçe nüfus müdürlüklerine teslim edildiğini de aktardı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x